Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Emile Rassam Building / Paul Kaloustian

2 lata ago

321 words

Dzięki uprzejmości Paula Kaloustian a Stworzenie obrazu pomiędzy rzeczywistością a rzeczywistością, budynek Emile Rassam, autorstwa architekta Paula Kaloustiana, staje się deklaracją tożsamości w Dekwaneh, Bejrut, Liban.
Poprzez swoją materialność, poczucie zniknięcia jest generowane przez otoczkę, która staje się aktywnym instrumentem, który odzwierciedla zmiany pogody i warunków świetlnych.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Ogólny zewnętrzny aspekt budynku tworzy niewątpliwą tożsamość dzięki zastosowaniu poliwęglanu i szkła, zarówno bardzo lekkich materiałów.
Masowanie staje się zaprzeczeniem sztywnych i imponujących struktur przemysłowych zbudowanych wokół projektu.
Dzięki uprzejmości Paula Kaloustiana Zewnętrzne fasady są tłumaczeniem programu.
Pojemnik składa się z półprzezroczystych paneli z poliwęglanu, które pozwalają na światło, ale odrzuca ciepło i odblaski, podczas gdy podstawa budynku jest całkowicie przezroczysta, jako delikatne szklane pudełko, pozwalające na maksymalne oświetlenie przestrzeni publicznej.
Dzięki uprzejmości Paula Kaloustiana Cztery fasady mają długie, zakrzywione łuki, delikatnie zniekształcając masę budynku i łamiąc zastałą i zdefiniowaną naturę pudełka, jednocześnie wpływając na wnętrza.
Dzięki uprzejmości Paula Kaloustiana Duża przestrzeń publiczna (biura i showroom), serce organizmu budowlanego, znajduje się na poziomie ulicy (centrum budynku).
Showroom staje się częścią otwartej przestrzeni biurowej z eksponowanymi przedmiotami zamieszkującymi dużą otwartą salę na obu poziomach, tworząc rodzaj promenady w przestrzeni publicznej.
Duża zaokrąglona pusta przestrzeń pozwala na wizualne połączenie pięter, promując w ten sposób komunikację i dynamiczne relacje między przestrzenią a ludźmi.
Dzięki uprzejmości Paula Kaloustian Architekt: Paul Kaloustian Lokalizacja: Dekwaneh, Beirut, Liban Powierzchnia: 5121 m2 Program: cztery główne elementy: fabryka (niższe piętra), magazyn (górne piętra), biuro i showroom (podłogi naziemne i antresolowe)
[patrz też: mrówka mrągowo, kołdra z pierza, skr nasielsk ]

Powiązane tematy z artykułem: kołdra z pierza mrówka mrągowo skr nasielsk