Skip to content

Nowoczesna architektura : Spiretec Competition Entry / Adham Selim

2 lata ago

393 words

Dzięki uprzejmości Adhama Selima, jest to przesłanie do konkursu Spiretec 2011 w Greater Noida, Delhi, w Indiach autorstwa młodego architekta, Adhama Selima i jego zespołu.
Spiretec to obszar o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 62 750 metrów kwadratowych, stanowiący część kompleksu biurowego IT o powierzchni 85 000 metrów kwadratowych; o wybudowanym potencjale około 75 000 metrów kwadratowych.
Projekt znajduje się w Greater Noida w Delhi w Indiach.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Podejście przyjęte przez Adhama Selima i jego zespół było jednym z.
Szczepienia.
kompleks mieszany w obrębie już zbudowanego środowiska i wykorzystujący już istniejący program architektury.
Aby osiągnąć tę integrację, konieczne było najpierw odjęcie masy od środowiska zbudowanego.
Strategia stworzyła otwarte przestrzenie dla widoków rzeki oraz przestrzenie dla mieszania się i rekreacji, które miały potencjał zaszczepienia połączenia między różnymi programami na stronie.
Dzięki uprzejmości Adhama Selima Kwestie tożsamości i kontekstu rozwiązano pod kątem specyfiki analizy środowiskowej projektu, wykorzystując dane klimatologiczne, które zawierały rozwiązania dotyczące prywatności, ochrony przed zyskiem ciepła, zapobiegania rażącej ekspozycji słonecznej i widoki krajobrazowe rzeki dla wszystkich jednostki.
Pojęcie zamkniętej przestrzeni publicznej.
był mocno dostosowany do projektu, zaczynając od zamkniętych balkonów za skórą budynku, do ogrodów wzniesionych i półzamkniętych pętli zakupowych do codziennych potrzeb, a ponadto osiągnął wysokość dzięki pewnym programowym elementom, takim jak audytorium i biblioteka, które zostały przekształcone w poprzez całkowite wyeliminowanie ich ścian, zastąpienie ich przezroczystym szkłem, co uczyni je wizualnie dostępnymi dla publiczności.
Dzięki uprzejmości Adhama Selima Dzięki modułowemu systemowi konstrukcji i pod przymocowanym punktowo dachem przeszklonym, platformy, które zastępują monolityczną formę atrium, można bez wysiłku zmienić kształt, lepiej reagując na falującą falę biznesowych wzlotów i upadków, a także W międzyczasie platformy zawsze będą zapewniać kolejną możliwość rozbudowy, dzięki czemu zawsze będzie następna faza.
Dzięki uprzejmości Adham Selim Principal: Adham Selim Architekci: Sherif Tarabishi, Karim Salama, Sundus Sherif, A.
Othman Lokalizacja: Greater Noida, Delhi, Indie Inżynier: Mo.
Taz Bella Samir Artysta: Amro Thabit
[patrz też: solpol meble, kołdra z pierza, geomatyka kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: geomatyka kraków kołdra z pierza solpol meble