Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Shanghai Wuzhou International Plaza wygrywa propozycję / Synthesis Design + Architecture Inc. i Shenzhen General Institute of Architectural Design

2 lata ago

565 words

Dzięki uprzejmości Synthesis Design + Architecture Inc.
& Shenzhen General Institute of Architectural Design and Research Synthesis Design + Architecture Inc.
i Shenzhen General Institute of Architectural Design and Research Co.
Ltd.
zostały nagrodzone pierwszym miejscem w zaproszonym międzynarodowym konkursie projektowym na Shanghai Wuzhou International Plaza.
Ich plan, zatytułowany.
Urban Canyon ., uosabia energię i żywiołowość miast w odrębnym środowisku miejskim.
Zainspirowany tradycyjnymi chińskimi koncepcjami Yin i Yang, projekt jest zorganizowany jako dwa przypominające skalne bryły, które zostały rozbite w celu pokazania płynącego kanionu, który łączy projekt z miejską tkanką miasta.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt znajduje się wzdłuż Huatai Road w trzecim pierścieniu miejskiej metropolii Szanghaju, Shanghai Wuzhou International Plaza.
Na północnym bloku znajduje się zamknięte, czteropiętrowe, luksusowe podium dla sklepów detalicznych zakotwiczone w głównej siedzibie firmy deweloperskiej Hong Kong Wuzhou International Group i pięciogwiazdkowej wieży hotelowej.
Blok południowy składa się z 4-poziomowego kompleksu handlowo-rozrywkowego połączonego z dwiema biurowymi wieżami.
Stan płynnego kanionu łączy dwa place wejściowe z rzeką.
wolnostojących wolnostojących sklepów detalicznych z siecią mostów łączących niebo i jednocześnie kuratorów serii ramowych widoków na terenie.
Dzięki uprzejmości Synthesis Design + Architecture Inc.
& Shenzhen General Institute of Architectural Design and Research Seria zielonych przestrzeni.
Wysp.
są rozprowadzane w rzece, aby zapewnić naturalne cieniowanie i złagodzić warunki miejskie.
U wylotu każdego kanionu znajduje się zagospodarowany plac wejściowy otoczony portalem stworzonym przez odpowiednie wieże.
Zintegrowane zagospodarowanie terenu, wyposażenie i oświetlenie w obrębie placu twardego krajobrazu są ułożone w pulsujące formacje, które stymulują i zachęcają do aktywności wzrokowej i pieszej.
Dzięki uprzejmości Synthesis Design + Architecture Inc.
i Shenzhen General Institute of Architectural Design and Research Dynamiczny wzór plazmy jest dalej wyrażany w prążkowanych artykulacji, które definiują wzór okładziny.
Ten wzór uosabia puls aktywności i miejskiej energii miasta, aby połączyć fasadę z dachem i podium z wieżą, która jest konceptualizowana jako rzeka, która wyrzeźbiła kanion.
Fasada powinna być pokryta panelami tytanowo-cynkowymi RHEINZINK stojącymi z szwem, natomiast system dachowy wykorzystuje podwójne tyglowane płyty tytanowo-cynkowe RHEINZINK.
Dzięki uprzejmości Synthesis Design + Architecture Inc.
i Shenzhen General Institute of Architectural Design and Research Powierzchnia dachu jest wyposażona w rynny wewnętrzne w najniższych punktach i jest pokryta perforowanymi profilami na rąbek stojący w celu ochrony przed zabrudzeniem.
Materiał budowlany nie wymaga konserwacji ze względu na patynę materiału, która rozwija się w trakcie naturalnego wietrzenia i chroni przed korozją.
Patyna to warstwa węglanu cynku, który się regeneruje.
Dzięki uprzejmości Synthesis Design + Architecture Inc.
i Shenzhen General Institute of Architectural Design and Research Architekci: Synthesis Design + Architecture Inc.
i Shenzhen General Institute of Architectural Design and Research Co.
Ltd Lokalizacja: Shanghai, China Zespół projektowy: Synthesis Design + Architecture ( Architekt Projektowy) Shenzhen General Architectural Design Institute (architekt wykonawczy, inżynier budowlany, poseł do PE) OneView CG (wizualizacja) Kredyty projektu: Alvin Huang, AIA (główny projektant), Chia-ching Yang, Joseph Sarafian, David O.
Wolthers Klient: Hongkong Wuzhou International Group Co., Ltd.
Program: obszar biurowy, hotelowy, handlowy, rozrywkowy i lifestyle owy o zróżnicowanym przeznaczeniu Powierzchnia: 180,000sqm Budżet projektu: 250 000 000 USD Status: Zaproszony konkurs (pierwsze miejsce)
[przypisy: nuzyca, kołdra z pierza, bloczki betonowe m6 ]

Powiązane tematy z artykułem: bloczki betonowe m6 kołdra z pierza nuzyca