Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Jak wygląda zawód architekta w 2025 roku

2 lata ago

593 words

Dzięki uprzejmości RIBA Jak wygląda zawód architekta w 2025 roku.
Według Królewskiego Instytutu Brytyjskich Architektów.
(RIBA) think tank Building Futures nowe badanie, przed nami trudna droga.
Na podstawie rocznego badania zapytano, kto zaprojektuje nasze zbudowane środowisko, jaką rolę odegrają architekci i jak można zmienić praktykę do 2025 r.
Nasza globalna gospodarka i recesja gospodarcza wpłynęły na nasze praktyki biznesowe, a RIBA przyjrzała się, w jaki sposób te czynniki zmieniłyśmy nasz zawód i jakie trendy możemy zaobserwować w przyszłości.
Badanie sugeruje, że firmy architektoniczne nie tylko będą musiały skupić się na podejściu finansowym i biznesowym, a nie w przeważającej mierze na biurach projektowych, ale także przewiduje się, że nazwy firm będą spadać.
łącznie i wstawić agencje przestrzenne.
i.
domy projektowe ..
Aby móc konkurować z tańszymi pracownikami z rynków wschodzących i mądrymi pod względem finansowym mega firmami konsultingowymi, architekt musi nauczyć się mówić w języku klienta, szczególnie aby nauczyć się umiejętności finansowych.
Oprócz znajomości zagadnień finansowych, doświadczony architekt klienta musi być w stanie dostrzec poza …
budowaniem budynku.
i oferuje usługę obejmującą szersze cele klienta.
staje się rozwiązywaczem problemów, a także projektantem.
Dzięki uprzejmości firmy RIBA Jeszcze bardziej niepokojąca jest przewidywana zmiana wielkości firmy architektonicznej, multidyscyplinarne mega praktyki są oczekiwaną nową normą.
Średnie 50-120 firm pracowniczych, głównie z siedzibą w Londynie, jest w dużym stopniu zagrożone, aby zostać ściśniętym na opłatach i nabyte przez większe firmy, które całkowicie wyginęły w tym zawodzie.
Częścią branży, która może pozostać względnie stabilna według RIBA, są mała lokalna ogólna praktyka, międzynarodowi gwiezdni architekci, specjalistyczne niszowe praktyki i tradycyjna regionalna praktyka dostarczania.
.
Wiele praktyk, z którymi przeprowadziliśmy wywiady, planowało sformalizować różnorodne usługi, które oferują.
– spytał raport – zbyt wielu architektów realizowało prace przedprojektowe za darmo, twierdząc, że to się nigdy nie zdarzy w żadnym innym zawodzie.
Popyt na usługi architektoniczne w Wielkiej Brytanii nadal spadał, od 2008 r.
Spadł o 40%, a badanie przewiduje również, że architekci będą zmuszeni do wydzielenia się na inne obszary branży budowlanej.
Raport dodał, że RIBA musiałaby na nowo zdefiniować, co robi architekt, aby lepiej dopasować się do realiów XXI wieku.
Dzięki uprzejmości architektów RIBA Interviewing oraz inżynierów, konstruktorów i studentów badanie RIBA sugeruje również, że projektanci z Wielkiej Brytanii powinni przewidzieć nową konkurencję.
Zagraniczne firmy architektoniczne z Azji i Dalekiego Wschodu, a także luksusowe domy mody, takie jak Gucci, mogłyby w najbliższych latach zalać rynek, stwarzając trudności dla istniejących praktyk architektonicznych.
Architekt musi w trybie pilnym móc sprzedać swoje umiejętności w odniesieniu do kosztów, które będą przydatne dla klienta.
Zawód musi zmierzyć się z rzeczywistością, w której kontekst, w którym obecnie pracuje, zmienił się tak radykalnie, że wymagane umiejętności również muszą się zmienić.
umiejętności finansowe należy teraz uznać za podstawowe.
Dzięki uprzejmości RIBA Chociaż wyniki ankiety są nieco zniechęcające, istnieje ewidentna możliwość aktywnego udziału w kształtowaniu rozwoju zawodu.
Okoliczności te dają możliwość nie reagowania po tym, jak luksusowe domy mody zaczynają projektować wieżowce o mieszanym przeznaczeniu, ale raczej będą zawodowcami przyszłości, w których zawód, który mógłby zapewnić.
Możliwości dla architektów nigdy nie były większe ..
Źródło: raport RIBA think tank Building Futures
[podobne: mrówka mrągowo, eszukam, pmbjawor ]

Powiązane tematy z artykułem: eszukam mrówka mrągowo pmbjawor