Skip to content

Architektura 21szego wieku : W toku: Obudowa 912 / H Arquitectes

2 lata ago

329 words

H Arquitectes Architekci: H Arquitectes.
David Lorente, Josep Ricart, Xavier Ros, Roger Tudó) i dataAE (Claudi Aguiló, Albert Domingo) Lokalizacja: Barcelona, Hiszpania Obszar projektu: 2400 m2 Rok realizacji: 2009-2011 Zdjęcia: H Arquitectes Film z jego budowy, więcej zdjęć i zdjęć dalsze informacje po przerwie.
Nowy dom mieszkalny dla studentów wyższych uczelni znajduje się w tym samym bloku, co szkoła architektoniczna w Vall.
Proponowany projekt ma na celu zachowanie równowagi między istniejącymi budynkami, obszarami zewnętrznymi i nowym budynkiem mieszkalnym, który składa się z dwóch równoległych do ulicznych bloków rozmieszczonych na dwóch piętrach i oddzielonych centralnym atrium.
Ponieważ jest to dom mieszkalny dla studentów architektury, opracowaliśmy program, który umożliwia intensywne połączenia między użytkownikami, zarówno indywidualnymi, jak i grupowymi, dzięki wewnętrznej elastyczności apartamentów i potencjalnemu wykorzystaniu atrium jako przestrzeni eventowej.
.
H Arquitectes Projekt obejmuje budowę zindustrializowaną przy użyciu tylko jednego modułu modułu wykonanego z prefabrykowanego betonu bez ścianek działowych.
Każda jednostka ma tylko niezbędne stałe elementy, upraszczając wykończenie i instalacje.
Większość komponentów jest instalowana i montowana za pomocą systemów suchej zabudowy, dzięki czemu każdy moduł i jego wykończenie można rozmontować i ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi.
.
H Arquitectes Budynek jest rozłożony na dwóch piętrach, aby skorzystać z istniejącej dostępnej topografii bez konieczności korzystania z wind i zredukować 50 procent metrów kwadratowych na korytarzach i schodach.
.
H Arquitectes Centralne atrium jest pokryte w celu stworzenia pośredniej przestrzeni bioklimatycznej, która zwiększa efektywność energetyczną budynku w tym samym czasie, który zwalnia z obowiązku instalowania kolektorów słonecznych i oszczędza obudowę budynku.
.
H Arquitectes Analiza cyklu życia pokazuje, że projekt ten pozwala zaoszczędzić do 50 procent energii związanej z materiałami budowlanymi i 70 procent zapotrzebowania na energię w odniesieniu do standardowych budynków zgodnie z regulacjami CTE.
.
H Arquitectes
[przypisy: pmbjawor, bloczki betonowe m6, kołdra z pierza ]

Powiązane tematy z artykułem: bloczki betonowe m6 kołdra z pierza pmbjawor