Skip to content

Architektura 21szego wieku : Or2 Project zdobywa nagrodę Good Design Award / Orproject

2 lata ago

298 words

Dzięki uprzejmości Orproject Zaprojektowany przez Orproject, ich projekt Or2, który jest pojedynczą strukturą dachu, która reaguje na światło słoneczne, zdobył nagrodę Good Design Award 2012.
Ta nagroda, znana jako najbardziej prestiżowy, uznany i najstarszy na świecie program Design Awards, organizowana jest corocznie przez Muzeum Architektury i Projektowania Chicago Athenaeum we współpracy z Europejskim Centrum Architektury, Sztuki, Projektowania i Urbanistyki.
Opracowano specjalne komponenty oprogramowania w celu tworzenia kształtów i generowania harmonogramów cięcia, tak aby piękno Or2 stanowiło stałą interakcję z elementami, gdzie jego wygląd jest unikalny w każdej chwili dnia.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Poligonalne segmenty powierzchni reagują na światło ultrafioletowe, mapując położenie i natężenie promieni słonecznych.
W cieniu segmenty Or2 są półprzezroczyste białe.
Jednak po uderzeniu przez światło słoneczne stają się kolorowe, zalewając przestrzeń poniżej różnymi odcieniami światła.
W ciągu dnia Or2 staje się urządzeniem cieniującym pasywnie kontrolującym przestrzeń pod nim.
W nocy Or2 zamienia się w ogromny żyrandol, rozprowadzając światło, które zostało zebrane przez zintegrowane ogniwa fotowoltaiczne w ciągu dnia na otaczające obszary.
Dzięki uprzejmości Orproject Poszczególne elementy zostały automatycznie ponumerowane i cięcie strumieniem wody.
Jako pierwsi wykorzystują fotoreaktywną technologię na skalę architektoniczną, badając jej przydatność w dziedzinie konstrukcji i projektowania.
Instalacja została specjalnie zaprojektowana i wzniesiona dla Włoskiego Instytutu Kultury w ramach London Festival of Architecture.
Dzięki uprzejmości Orproject Architekci: Orproject Lokalizacja: Belgrave Square, Londyn, Wielka Brytania Inżynierowie konstrukcyjni: Arup Materiał: fotochromowy polipropylen Materiał Produkcja: James Robinson, Simona AG Zdjęcia: Orproject i Vitor Gabriel
[podobne: mrówka myszków, tgs bytom, kłykciny kończyste odbytu ]

Powiązane tematy z artykułem: kłykciny kończyste odbytu mrówka myszków tgs bytom